PROGRAM:
Warm Star
Anna Kuzina, 4 min 29 sec, RU
Play On
Dong Hwan Ko, Ha Yeon Song, Sun Woo Kang, 8 min 2 sec, KR
Flow
Thalisa Pillay, 4 min 10 sec, ZA
Onigami
Eric Wang, 1 min 57 sec, US
THE PEAK
Satoshi Takahashi, 5 min 10 sec, JP
The Game
Elena Kurkova, 3 min 10 sec, RU
Sea Major
Elisha Wang, Tu Hoang, Yun Bao, 4 min 44 sec, CA
The Princess and the Bandit
Mariya Sosnina, Mikhail Aldashin, 3 min 29 sec, RU
Fowl Goblin
Samantha Nortje, 4 min 31 sec, ZA
MountainMove
Spencer Moreland, 4 min 6 sec, CA
Moon Rockz
Molly Babington, 1 min 30 sec, UK
Sundae Afternoon
Lauren Hammersley, 1 min 29 sec, UK
RenaiDance
Zhike Yang, Wenjie Wu, Han Chen Chang, 3 min 47 sec, US
STAR BRIGHT
Leno Miao & Mercedes Marro, 7 min, ES
Blanket
Marina Moshkova, 5 min 36 sec, RU
A Tiny Tale
Sylvain Cuvillier, Chloé Bourdic, Théophile Coursimault, Noémie Halberstam, Maylis Mosny, Zijing Ye, 7 min 33 sec, FR
Instruktør: Diverse
,
Kendes ikke, 70 min.
Diverse
Tilladt for alle
Hvem er sød?
18. apr, 20. apr, 24. apr, 25. apr, 26. apr
Mis med de blå øjne
18. apr, 20. apr, 24. apr, 25. apr, 26. apr
Det gavmilde lille pindsvin
18. apr, 20. apr, 24. apr, 25. apr, 26. apr
Mægtige maskiner – Betonkanon
18. apr, 20. apr, 24. apr, 25. apr, 26. apr
Flagermusen
18. apr, 20. apr, 24. apr, 25. apr, 26. apr
Hunden Ib - Ib hjælper en træt knopsvane
18. apr, 20. apr, 24. apr, 25. apr, 26. apr
Hunden Ib - Ib spejler sig
18. apr, 20. apr, 24. apr, 25. apr, 26. apr
Blackbird Blackbird Blackberry
18. apr, 18. apr, 19. apr, 20. apr, 21. apr, 22. apr, 23. apr, 24. apr
Tenere
18. apr
Lady Vengeance
18. apr
Pipungerne - Mus på stribe
19. apr, 24. apr, 25. apr, 27. apr
Elsa siger godnat
19. apr, 24. apr, 25. apr, 27. apr
De små vilde - Forår
19. apr, 24. apr, 25. apr, 27. apr, 05. jun, 06. jun, 08. jun, 12. jun, 13. jun, 14. jun, 19. jun, 20. jun, 22. jun, 26. jun, 27. jun, 28. jun
Lili får besøg
19. apr, 24. apr, 25. apr, 27. apr
Min lille hund Mester - Mesters hvalpe
19. apr, 24. apr, 25. apr, 27. apr
Lillefinger - Myrens fly
19. apr, 24. apr, 25. apr, 27. apr
Agerndrengen
19. apr, 21. apr, 26. apr, 28. apr
Min oldefars historier - Hulen
19. apr, 21. apr, 26. apr, 28. apr
Som hund og kat
19. apr, 21. apr, 26. apr, 28. apr
Rita og Krokodille - Halloween
19. apr, 21. apr, 26. apr, 28. apr
Robotten og hvalen
19. apr, 21. apr, 26. apr, 28. apr
Pipfugle
19. apr, 21. apr, 26. apr, 28. apr
Survivors
19. apr
Filmquiz!
19. apr
The New Boats
19. apr
The Lobster
19. apr
Bennys badekar
20. apr, 21. apr, 27. apr, 28. apr
Ztriwer
20. apr, 21. apr, 27. apr, 28. apr
Alle vi børn i Bulderby
20. apr
Den tredje mand
20. apr
The Marriage Project
20. apr
Human Forever
20. apr
The Square
20. apr
Prinsen af Egypten
21. apr
Hatchery
21. apr, 30. apr
Below the Belt
21. apr
Natten uden naade
21. apr, 30. apr
In the City
21. apr
Ekskonernes klub
22. apr
Thelma & Louise
22. apr
Time Bomb Y2K
22. apr
Snowpiercer
23. apr
Wiener-Dog
23. apr
The Territory
23. apr
Julien Donkey-Boy
23. apr, 27. apr
Bajarí: Gypsy Barcelona
24. apr
Hilary og Jackie
24. apr
Shrek 2
24. apr
One Shot
24. apr
Få nyheder om film, tilbud og aktiviteter i Cinemateket. Nyhedsbrevet udkommer en gang om ugen.